Udogodnienia dla niepe?nosprawnych Informacje dla nies?ysz?cych Duży kontrast
MEN | CKE | OKE | PUW

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rz-w tel. 17 867-11-42, 17 867-11-49,
fax. 17 867-11-48
mail: kuratorium@ko.rzeszow.pl

Reforma edukacji - List Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Rzeszów, 2016-12-02

Szanowni Państwo!
Samorządowcy, Dyrektorzy szkół, Nauczyciele, Rodzice!

Przed nami kolejny krok na drodze wdrażania zmian w systemie oświaty. Projekty dwóch ustaw tj. Prawo Oświatowe oraz przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe skierowano do prac parlamentarnych. Zgodnie z zapowiedziami zmiany wejdą w życie w styczniu 2017 r. i zainicjują proces przekształceń organizacyjnych i strukturalnych polskiego szkolnictwa od 1 września 2017 r.

Aby wzmocnić przekaz informacyjny dotyczący reformy edukacji MEN przygotowało pakiet materiałów informacyjnych o reformie, które dotrą do każdej szkoły w Polsce, a na specjalnie dedykowanej stronie internetowej www.reformaedukacji.men.gov.pl zostały umieszczane aktualne informacje i grafiki, które w przystępny sposób przedstawiają jej założenia. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele czy samorządowcy znajdą tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości.

Pracownicy Podkarpackiego Kuratorium Oświaty aktywnie włączają się w działania informacyjne na temat projektowanych przez samorządy lokalne zmian sieci i dokonywanych przekształceń na terenie gmin i powiatów, bo chcą w tym czasie być blisko problemów Rodziców, Nauczycieli i Uczniów.  Odpowiemy także na każde zaproszenie od tych z Państwa, którzy chcieliby porozmawiać o swoich obawach, czy wątpliwościach związanych z planowanymi zmianami. Zachęcamy do organizacji spotkań w waszej szkole lub miejscowości. Zapraszamy też na te, które organizujemy w najbliższym czasie, a informację o nich znajdziecie Państwo w naszym harmonogramie.

Na bieżąco będziemy również informować o wszelkich innych wydarzeniach, które będą w najbliższym czasie wpływały na kształt polskiej edukacji.

Podkarpacki Kurator Oświaty

Małgorzata Rauch

Drukuj artykuł >>

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie