Udogodnienia dla niepe?nosprawnych Informacje dla nies?ysz?cych Duży kontrast
MEN | CKE | OKE | PUW

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rz-w tel. 17 867-11-42, 17 867-11-49,
fax. 17 867-11-48
mail: kuratorium@ko.rzeszow.pl

Program Erasmus+

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele przedszkoli, szkół i placówek oświatowych
Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli zaprasza do zapoznania się z ważnymi informacjami, które mogą wesprzeć Państwa działania w aplikowaniu o środki UE w 2017 r. w ramach programu Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna.

Przypominamy ostateczne terminy składania wniosków:
2.02.2017 r. - dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli poza granicami kraju
29.03.2017 r. - międzynarodowe projekty partnerskie, wymiana dobrych praktyk z udziałem uczniów


Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej w tym zakresie. 

 1. Na stronie internetowej PCEN zamieszczone zostały materiały z regionalnych spotkań informacyjnych w województwie podkarpackim dot. Programu Erasmus+ (listopad – grudzień 2016 r.)
  LINK: https://www.pcen.pl/edukacja/akademia-zarzadzania/item/210-materialy-z-regionalnych-spotkan-informacyjnych-dot-programu-erasmus-listopad-grudzien-2016-r.html  
 2. Zbliża się termin składania wniosków w Akcji KA1 czyli 2 luty 2017 r., z której można dofinansować doskonalenie zawodowe nauczycieli i kadry kierowniczej.
  Zachęcamy więc do rozpoznania oferty szkoleniowej dla nauczycieli i dyrektorów w różnych krajach. Katalog kursów w UE znajduje się pod linkiem: http://www.schooleducationgateway.eu/pl/pub/teacher_academy/catalogue.cfm
  Natomiast w załączniku przesyłamy dodatkową ofertę wybranych organizatorów kursów, która może Państwu  pomóc w stworzeniu Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły, będącego warunkiem koniecznym w aplikowaniu. Tematyka kursów wskazuje na kierunki rozwoju zgodne z priorytetami w programie Erasmus+.  
 3. Zapraszamy też na warsztaty „Zasady wypełniania wniosku w Programie Erasmus plus Sektor Edukacja szkolna, Akcja KA1 Mobilność kadry edukacyjnej” do Przemyśla (4.01.), Rzeszowa (5.01), Krosna (10.01), Tarnobrzega (12.01.) PILNE! Liczba miejsc ograniczona!
  Szczegóły na stronie: https://www.pcen.pl/aktualnosci-pcen/aktualnosci-rzeszow/item/206-warsztaty-zasady-wypelniania-wniosku-w-programie-erasmus-sektor-edukacja-szkolna-akcja-ka1-mobilnosc-kadry-edukacyjnej.html  
 4. Zapraszamy też do PUNKTU KONSULTACYJNEGO Programu Erasmus+ sektor Edukacja Szkolna w województwie podkarpackim, działającego przy Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu, ul. Kraszewskiego 7.

Z poważaniem,

Dyrektor 
Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie
Piotr Pilch

Załącznik - Oferta szkoleniowa niektórych organizatorów kursów doskonalenia zawodowego dla nauczycieli w UE, które można dofinansować w ramach programów Erasmus+ Akcja KA1 w sektorze Edukacja szkolna - plik *.pdf

 

Drukuj artykuł >>

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie