Udogodnienia dla niepe?nosprawnych Informacje dla niesłyszących

O BIPie/instrukcja …

Instrukcja korzystania z BIP`u

Szanowni Państwo !
Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Po lewej stronie ekranu znajdą Państwo tzw. Menu Przedmiotowe. Jest to wykaz grup tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępnione w BIP. Klikając na nich myszką zostaną Państwo odesłani do wybranej informacji. Każda informacja opatrzona jest datą wprowadzenia jej na strony BIP oraz danymi osoby odpowiedzialnej za jej treść oraz osoby, która wprowadziała ją na strony BIP.

W prawym górnym rogu umieszczone są adresy URL:
www.bip.gov.pl – adres URL głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej umożliwiający dostęp do informacji publicznych udostępnionych w BIP, według menu podmiotowego lub przedmiotowego. Strona główna BIP zawiera wykaz podmiotów obowiązanych z godnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, do udostępniania informacji publicznej, oraz odnośniki umożliwiające połaczenia z ich stronami.
www.podn.rzeszow.pl – adres URL głównej strony Podkarpackiego Ośrodka Dosjkonalenia Nauczyclei w Rzeszowie

Poniżej również po prawej stronie znajduje się moduł wyszukujący czyli tzw, wyszukiwarka umożliwiająca znalezienie stron BIP zawierających poszukiwany przez Państwa wyraz lub wyrażenie (po wpisaniu ich w okienko wyszukiwarki i naciśnięciu przycisku „szukaj”)

Natomiast, aby obejrzeć statystyki odwiedzin poszczególnych stron serwisu należy z menu przedmiotowego wybrać odsyłacz: Statystyki
Po wykonaniu tej czynności pojawi się tabela z informacjami o liczbie wejść na poszczególne strony serwisu internetowego.
Również naciśnięcie na odsyłacz: Rejestr zmian pozwoli Państwu na uzyskanie informacji o naniesionych zmianach w poszczególnych wiadomościach udostępnionych na stroanach BIP.

Pod linkiem Redakcja znajdą Państwo dane określające tożsamość osoby, która wprowadziła informacje do Biuletynu Informacji Publicznej.